Fanni (Funny & Fani) Dünyam

Bölüm I – Fanni

Her gün bir önceki günü aratıyor. Ve her bir sonraki gün, kendisi ile birlikte yeni tecrübeleri getiriyor. Yeni maceraların kapılarını aralıyor. Sanırım burası her şeyin ciddiye alınması ve alınmaması üzerine yol ayrımına girdiğim yer. Funny kelimesi İngilizce’de komik, eğlenceli, tuhaf anlamlarına geliyor. Fani kelimesi ise Arapça’da kalıcı olmayan, gelip geçici, ölümlü anlamlarına geliyor.

Funny ve Fani ne kadarda birbirlerine benziyor değil mi? İkisi de gelip geçici, ikisi de eğlenceli ve tuhaf. İkisi de kendilerine verileni yada ifade ettikleri anlamı yerine getiriyor. Başka yaptıkları yada oldukları bir şey de yok.

Bölüm II – Gerçek Dünyaya Hoşgeldin Neo

İşte bu dünya ile gerçek anlamda tanışmam lise yıllarıma denk geldi. Öncesinde rengarenkti dünya, sonra ne oldu, nasıl olduysa birden dünyanın temelde 2 renkten oluştuğunu öğrendim. Siyah ve beyaz. Daha sonra da her zaman mutlak kesinliğin olmadığını, ikisinin birleşim noktası olan gri rengi öğrendim.

Her günümün bir önceki günümden farklı olmasını umut ederek, bu amaç doğrultusunda güne başlıyorum. Çok fazla seyyah olduğumdan mütevellit, çok geziyor, çok fazla deneyimliyorum. Görmediğim, bilmediğim, işitmediğim kalmadı. Üç maymuna muhalif, zıt anlamını yaşayan ve yaşatan birisine dönüştüm.

Bölüm III – Bir kaşık yok

Kısa, fanni ve fani bu dünyada deneyimlediklerim, tuhaf bulduğum gelip geçici olayları sizlere ileteceğim yer tam olarak burası. Gezi yazısı ve deneme yazısı arasında, o an hissetiklerime göre, yada kafama göre, olduğu gibi, gördüğüm gibi yazacağım.

O halde başlayalım.
Bir kaşık yok.
FanniVFani Dünyama hoşgeldiniz.

A.I.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*