Hakkımda

Abdullah ILGAZ

Merhaba, Ben Abdullah ILGAZ, Entegre Yazılım‘da Yazılım Geliştirme Ekip Lideri olarak görev yapmaktayım.

Yeni şeyler oluşturmaya karşı tutkuluyum. İnsanlar tarafından ihtiyaçlarını çözmek için kullanılacak yazılımlar üretiyor, yeni teknolojiler ve çözümler keşfediyorum.


profile for Abdullah Ilgaz at Stack Overflow, Q&A for professional and enthusiast programmers

Geçmiş

IT sektöründe uzun zamandır back-end uygulamalar, mobil uygulamalar ve veritabanı uygulamaları geliştirme hususunda tecrübeler edindim. IT sektörü içinde sistem analizinden, kullanıcı arayüzü geliştirmesine, yazılım mimarileri oluşturmaktan, ölçeklenebilir hibrit projeler yönetmeye kadar tüm pozisyonlarda görev aldım.

Şimdilerde görevim bilgi teknolojileri üzerindeki yeni alanları keşfetmeye devam etmek ve bilgi teknolojilerinde yeni limitler peşinde koşarak kendi limitlerimi öğrenmek.

Uzmanlık

Yazılım geliştirme, Nesne merkezli modelleme, Yazılım mimarileri, Çözüm mühendisliği

Teknoloji

Object Pascal, C#, Python, Php, Asp, .Net framework ve FireMonkey framework teknolojilerini kullanıyorum. SQL Server, MySQL ve SQLite veritabanları ile projeler geliştiriyorum.

Faaliyet

Aktif olarak Proje Yöneticiliği ve Ekip Liderliği görevimi sürdürmekteyim. Boş zamanlarımda Türkiye’nin en büyük Delphi topluluğu olan DelphiCan‘da yöneticilik yapmaktayım.

Sürekli olarak öğreniyor ve öğretiyorum. Bugünlerde YouTube kanalım üzerinden Delphi ile programlamayı öğren video eğitim serisini oluşturuyorum.