İki Dünya Arasında

Tekrar işin başında

Uzunca bir zamandır bu işin içindeyim. Sektörün cilvesi mi dersiniz, yoksa bizlerin tembelliği mi bilmiyorum, ne zaman blog yazmaya kalksam bir yerden sonra pes ediyorum. Arayüzlerin hiçbirini beğenmiyor, her özelleştirmemin süresi 1 haftayı geçiremiyorum. Terzinin kendi söküğünü dikememesi gibi bir şey sanırım 🙂 Bill Gates’in söylediği “en zor işleri hep en tembellere veririm. çünkü onlar en kısa yolu bulur.” sözü aklıma geliyor hep bu tarz durumlarda.

Daha önce amatör olarak birçok farklı domain üzerinde çeşitli teknoloji ve sanat üzerine makaleler yazdım ancak bir yerden sonra hedef kitle kaygısı ve harcadığım zamanlara endeksle çok bir katma değer üretmediği kanaati hasıl oldu. Türkçe, İngilizce ve çift dil yürüttüğüm birçok içerik sisteminde canlılığı ve devamlılığı sağlamak adına çok fazla şey ile uğraştım. Hepsinde bir amaç güttüm. Çeşitli standartlar üzerine inşa edilecek ve ziyaret edenleri kategorize edecek türden paylaşımlardı. Bunun yerine artık hiçbir hedef kitle kısıtlaması yapmadan, aklıma geldiği gibi, hissettiğim gibi, yaşayıp gördüğüm, deneyimleyip tecrübe ettiğim her şeyi olayın sıcaklığına ve ciddiyetine göre kaleme alıp ileriye dönük bir arşiv oluşturmaya karar verdim.

İki Dünya Arasında

2018 gelmeden altyapı hazırlığı ve aklımdakileri masaya yatırdım. Gördüm ki iki dünya arasında kalmışım. Bir yanım en büyük hobimin profesyonel yaşantıma dönüşmesinden, yazılımdan oluşuyor. Diğer yanım cins, tuhaf, gıcık, huysuz, aksi, muhalif, çeşitli, anormal, sürrealist, hayalperest. Domain’i ikisine de paylaştıramadım 🙂 Bir arada yaşamalarını sağlarken sizlerle beraber tüm içeriğe şahit olacağım. İnşallah tahmin ettiğim gibi sonuçlanır.

A.I.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*