Karşınızda Modern Dev-C++

Subscribe to my newsletter and never miss my upcoming articles

Dev-C++, Windows platformu için tam kapsamlı bir C ve C++ geliştirme aracıdır.

Milyonlarca geliştirici, öğrenci ve araştırmacı, ilk sürümü 1998'de piyasaya sürüldüğünden beri Dev-C++ kullanıyor. Düzinelerce C++ ve bilimsel kitapta yer aldı ve dünya çapında üniversiteler ve okullar arasında en sevilen öğrenme araçlarından birisi.

Bu kadar sevilmesine rağmen, birçok açık kaynak proje ile aynı kaderi paylaşan Dev-C++ , uzun aradan sonra güzel bir sponsorlukla, Embarcadero'nun gücüyle birleşerek, yoluna yeni nesil bir IDE olarak devam ediyor.

Karşınızda Embarcadero Dev-C++

Embarcadero C++ Builder ile size sunulan gelişmiş özellikleri bünyesinde barındırmasa da, Embarcadero Dev-C++, C++ geliştiricileri için modern ve ücretsiz bir geliştirme aracı olarak kullanıma hazır.

Embarcadero sürümü hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Eski sürümlere ne oldu?

Orijinal Dev-C++'ın sahibi olan Bloodshed, yeni sürüm için çalışmalarını sürdürse de, herhangi bir sürüm yayınlanmayacağını paylaştı. Bunun üzerine Embarcadero, projeyi desteklemeyi tercih etti.

Embarcadero destekli projeler

Delphi ile geliştirilmiş, açık kaynaklı harika projeler var. Embarcadero, tüm bu harika projelere desteğini gösteriyor. PyScripter, Python4Delphi ve HeidiSQL desteklenen projelerden bazıları. Dev-C++ da artık onlardan birisi.

Projenizin desteklenmesini ister misiniz?

Embarcadero, teknoloji ortaklarının ürünleriyle rekabet etmeyecek, topluluğun ötesinde yüksek görünürlük potansiyeli taşıyan projelere destek vermeye hazır. Projenizi değerlendirmeye göndermek için bu formu kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Embarcadero Dev-C++ edinin

Tags:#cpp

No Comments Yet